Z pewnością każdy słyszał już nazwę Yerba Mate, jednak niewiele osób ma pełnię wiedzy na temat tego wyjątkowego napoju. Podstawową cechą tego południowoamerykańskiego naparu z ostrokrzewu paragwajskiego, są jego właściwości pobudzające oraz energetyzujące. Składnikami odpowiedzialnymi za takie działanie są kofeina, a także teofilina oraz teobromina. Istotą wyjątkowości Yerba Mate są specyficzne warunki, w jakich dojrzewa roślina, z której produkuje się ten szczególny napój. Lasy Amazonii to teren o największej na świecie różnorodności biologicznej i fascynującego ekosystemu. 

Yerba Mate działa ożywczo na nasze ciało, a także rozjaśnia umysł i ma pozytywny wpływ na koncentrację. Wspiera proces odtrucia organizmu, pomagając pozbyć się z niego szkodliwych substancji. Dowiedziono, że napar z ostrokrzewu reguluje również poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, poprawia odporność na infekcje, działa też kojąco na układ trawienny, odbudowując jego florę. Yerba Mate od tysięcy lat ma zbawienny wpływ na organizm człowieka, przywracając równowagę różnym naturalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele. Posiada prawie 200 aktywnych substancji i związków, dlatego spektrum jej działania jest tak szerokie. Bogactwo karotenu, potasu, magnezu czy żelaza, to kolejne zalety kryjące się w Yerba Mate.

Zawartość mateiny w yerbie wydatnie wspomaga leczenie astmy. W składzie Yerba Mate znajduje się ponadto kwas chlorogenowy, którego zadaniem jest regulowanie uwalniania glukozy, co pomaga przy cukrzycy, chroniąc jednocześnie przed powikłaniami tej groźnej choroby. Pomimo tak potężnej siły sprawczej dla różnych obszarów zdrowia, ten południowoamerykański napój nie jest uzależniający. Co ciekawe, Yerba Mate stosowana jest także w profilaktyce antynowotworowej, z racji swoich właściwości przeciwutleniających. Często bywa elementem terapii odchudzających, ponieważ sprzyja osiąganiu szybkiego uczucia nasycenia, a przede wszystkim uczestniczy w trawieniu tłuszczów i poprawia przemianę materii. Pozytywne działanie Yerba Mate odnotowano również na polu właściwości przeciwgrzybiczych i przeciwzapalnych. Więcej o Yerba Mate przeczytać można na https://un-mate.pl/.