Każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę ze zdrowym trybem życia. Takie postanowienia zazwyczaj zapadają na początku roku, kiedy robimy podsumowanie tego, co za nami i przygotowujemy się na zmiany, jakie przynosi nowy rok. Inwestycja we własne zdrowie to najlepsze co możemy sobie zafundować. Oprócz zdrowej diety bogatej w warzywa i owoce warto zaplanować z głową treningi i aktywność fizyczną. Jednym wystarczy bieganie, inni stawiają na siłownię i zorganizowane zajęcia. Jak się odnaleźć w gąszczu możliwości? Podpowiadamy niżej.

Siłownia- jak się odnaleźć?

Przede wszystkim odwiedźmy wcześniej siłownię, z której usług zamierzamy korzystać. Personel z chęcią oprowadzi nas po obiekcie i opowie o zajęciach i możliwościach, jakie mamy. Niektóre fitness kluby organizują krótkie, grupowe ćwiczenia siłowe. Przez około 30 minut mamy szansę poznać kompletny trening i popracować w grupie nad lepszą formą. A to wszystko pod okiem doświadczonego instruktora. Jeśli chcemy postawić na samodzielną gimnastykę, poszukajmy wskazówek w internecie. Trenerzy personalni udostępniają zestawy ćwiczeń na każdą partię ciała, które łatwo można zaadoptować. Pamiętajmy o cardio po treningu siłowym. Te 30 minut na dowolnie wybranej maszynie, podkręci nasz metabolizm na resztę dnia.

Uwaga! Mieszkańców Warszawy zapraszamy do skorzystania z oferty punktu Harder. Więcej tutaj:
https://harderfit.eu/silownia-fitness-harder-warszawa-centrum/.

Grupa wsparcia, czyli zajęcia fitness

Jeśli uwielbiasz zajęcia zorganizowane w grupie, którym przewodzi instruktor, zajrzyj do kalendarza danej siłowni i wybierz coś dla siebie. Zaletą fitnessu jest różnorodność. W każdym tygodniu możesz postawić na coś innego. Jeśli chcesz wycisnąć z siebie siódme poty, wybierz trening ze sztangami i wszelkiego rodzaju sprzętem siłowym. W sytuacji, kiedy lubisz tańczyć, postaw na zumbę. Potrzeba Ci relaksu? Sprawdź, którego dnia odbywają się zajęcia z jogi. Odprężenie dla pleców, zapewni trening zdrowego kręgosłupa.

Bez względu na to, jaki kierunek obierzemy, ważne są próby i walka o lepszą wersję samego siebie. Nie bójmy się prosić o pomoc i nie wstydźmy się innych. I najważniejsze. Każdy trening zakończmy rozciąganiem. Nasze mięśnie nam za to podziękują.