Jak mądrze wybrać zajęcia na siłowni lub fitnessie?

2
3087
fitness

Każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę ze zdrowym trybem życia. Takie postanowienia zazwyczaj zapadają na początku roku, kiedy robimy podsumowanie tego, co za nami i przygotowujemy się na zmiany, jakie przynosi nowy rok. Inwestycja we własne zdrowie to najlepsze co możemy sobie zafundować. Oprócz zdrowej diety bogatej w warzywa i owoce warto zaplanować z głową treningi i aktywność fizyczną. Jednym wystarczy bieganie, inni stawiają na siłownię i zorganizowane zajęcia. Jak się odnaleźć w gąszczu możliwości? Podpowiadamy niżej.

Siłownia- jak się odnaleźć?

Przede wszystkim odwiedźmy wcześniej siłownię, z której usług zamierzamy korzystać. Personel z chęcią oprowadzi nas po obiekcie i opowie o zajęciach i możliwościach, jakie mamy. Niektóre fitness kluby organizują krótkie, grupowe ćwiczenia siłowe. Przez około 30 minut mamy szansę poznać kompletny trening i popracować w grupie nad lepszą formą. A to wszystko pod okiem doświadczonego instruktora. Jeśli chcemy postawić na samodzielną gimnastykę, poszukajmy wskazówek w internecie. Trenerzy personalni udostępniają zestawy ćwiczeń na każdą partię ciała, które łatwo można zaadoptować. Pamiętajmy o cardio po treningu siłowym. Te 30 minut na dowolnie wybranej maszynie, podkręci nasz metabolizm na resztę dnia.

Uwaga! Mieszkańców Warszawy zapraszamy do skorzystania z oferty punktu Harder. Więcej tutaj:
https://harderfit.eu/silownia-fitness-harder-warszawa-centrum/.

Grupa wsparcia, czyli zajęcia fitness

Jeśli uwielbiasz zajęcia zorganizowane w grupie, którym przewodzi instruktor, zajrzyj do kalendarza danej siłowni i wybierz coś dla siebie. Zaletą fitnessu jest różnorodność. W każdym tygodniu możesz postawić na coś innego. Jeśli chcesz wycisnąć z siebie siódme poty, wybierz trening ze sztangami i wszelkiego rodzaju sprzętem siłowym. W sytuacji, kiedy lubisz tańczyć, postaw na zumbę. Potrzeba Ci relaksu? Sprawdź, którego dnia odbywają się zajęcia z jogi. Odprężenie dla pleców, zapewni trening zdrowego kręgosłupa.

Bez względu na to, jaki kierunek obierzemy, ważne są próby i walka o lepszą wersję samego siebie. Nie bójmy się prosić o pomoc i nie wstydźmy się innych. I najważniejsze. Każdy trening zakończmy rozciąganiem. Nasze mięśnie nam za to podziękują.

2 KOMENTARZE

  1. Na pewno powinny być odpowiednie dla nas. Warto tu zapytać trenera na siłowni, na pewno nam doradzi. Wszystko też zależy od tego jaki chcemy osiągnąć cel.

  2. Na pewno najlepszym sposobem na to by odpowiednio wybrać zajęcia jest konsultacja z trenerem. Na pewno nam podpowie jakie zajęcia będą odpowiednie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here