Wielu z nas uważa salon jako główną część domu czy mieszkania. Te pomieszczenie jest również często odbierane jako miejsce rozrywki oraz relaksu. W momencie odwiedzin goście są zazwyczaj zapraszani do salonu, który stanowi ostoje każdego domownika.

A co gdyby połączyć salon z aneksem kuchennym? Pomysł wydaje się świetny! 

Takie pomieszkanie można zamiennie stosować jako salon, jadalnie, miejsce relaksu oraz kuchnię. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy dużo więcej możliwości funkcjonalnych przy zastosowaniu stosunkowo mniejszej powierzchni. 

Wynajem osuszaczy

tech-mar-osuszanie.pl

Co zrobić gdy powierzchnia na zagospodarowanie takiego miejsca jest dosyć ograniczona?

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym na powierzchni nie większej niż 20m2 wydaje się w pierwszej chwili nie lada wyzwaniem – nic bardziej mylnego! Oczywiście taki system rozmieszczanie małej przestrzeni jest najczęściej wykorzystywany w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsce na osobną kuchnię.

Wykorzystując wskazówki dotyczące optycznego powiększenia wnętrza oraz doboru odpowiednich mebli można stworzyć minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne pomieszczenie.

Wskazówki dotyczące urządzenia funkcjonalnego wnętrza:

Pierwszym aspektem dotyczącym zagospodarowania małej przestrzeni jest jego optyczne powiększenie. Można je wykonać przy użyciu jasnych kolorów, które uczyni miejsce bardziej przestronnym oraz czystym. Wybór koloru tyczy się zarówno koloru ścian jak i mebli. Niewątpliwie ten szczegół ma ogromne znaczenie w późniejszym projektowaniu wnętrza.

Nie należy również stosować dużych wzorów, ponieważ w tak małym pomieszczeniu zwyczajnie na ma na nie miejsca. A one same mogłyby wyglądać niestetyetycznie co burzyłoby założoną koncepcję.

Bardzo dobrze sprawdzają się przedmioty posiadające wiele funkcji, np. fotel z półkami lub sofa wypoczynkowa z funkcją spania. Wykorzystanie takich przedmiotów oszczędza ogromną ilość miejsca.

Wraz ze wspomnianym salonem należy zaprojektować aneks kuchenny. Bardzo efektywnym rozwiązaniem jest umieszczenie wyspy w postaci blatu, który posiada również funkcję stołu. Jeśli wyspa nie sprawdzi się w pomieszczeniu ze względu na zbyt małą ilość miejsca można w jej miejsce zakupić mały, okrągły stolik z możliwością rozłożenia. W taki sposób możliwe jest uzyskanie więcej miejsca do codziennego użytku.

Po więcej informacji odsyłamy na dobry blog wnętrzarski. Zachęcamy też do weryfikacji tego, co w zakresie aranżacji proponuje dobry projektant wnętrz z okolicy.