Każdy kiedyś obudził się z bólem kręgosłupa, lub po prostu z niewytłumaczalnymi bólami mięśni jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jak wielki wpływ na jakość naszego wypoczynku ma dobrze dobrany materac. Dobór materaca pozwoli lepiej się wysypiać nawet po męczącym dniu. Wbrew pozorom na dobór materaca nie mają wpływu jedynie nasze preferencje, ale również takie kwestie jak nasza waga, czy też kondycja naszego kręgosłupa. Aby dobrze dobrać materac, powinniśmy udać się do odpowiedniego salonu w którym przeszkolony pracownik na podstawie krótkiego wywiadu z chęcią dobierze nam odpowiedni materac pod nasze potrzeby. Znajomość własnej wagi będzie tutaj pomocnym kryterium pod względem doboru twardości materaca, lepiej zatem mieć świadomość swojej wagi.

W Galerii wnętrz Szumen można uzyskać profesjonalne doradztwo w zakresie tego, jaki materac wybrać. Jeżeli odczuwasz ból w odcinku lędźwiowym to bardzo prawdopodobny jest fakt, że wynika to ze złego doboru materaca, dlatego wymiana go na dobry materac może przynieść ci duże zmiany w zakresie wysoko jakościowego wypoczynku, a także energicznych poranków. Przed wybraniem się do sklepu koniecznie dokonajmy pomiarów łóżka do którego dobór materaca planujemy.

Błędy popełniane przy wyborze łóżka

Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy jak duże znaczenie ma poprawny sen w codziennym funkcjonowaniu. Niestety bardzo często przekonujemy się o tym dopiero w momencie kiedy kilka tygodni na danym materacu czy też łóżku przespaliśmy. Oczywiści nasz komfort można bardzo szybko poprawić zwykłą zmianą materaca. Podstawowym błędem jest wybieranie zbyt miękkiego egzemplarza, twardość materaca jest dostosowania do wagi osoby korzystającej z niego. Mimo że obecnie nie stosuje się już stalowych sprężyn przy wypełnieniu materaca to bardzo często zbyt duża waga może powodować do bólów mięśniowych przez nienaturalne ułożenie ciała podczas snu, a także ewentualnymi wgnieceniami i uszkodzeniami materaca. 

W przypadku materaców zbyt twardych nie będziemy z kolei czuli się komfortowo, więc istotny jest tu balans. W wyborze materaca pomoże nam fachowiec który wypyta o wagę, oraz preferencje. Dzięki odpowiedniemu wywiadowi dobrany materac będzie zapewniał odpowiednią twardość, oraz utrzymywał ciało w pozycji minimalizującej niechciane napięcia mięśniowe. Warto udać się do salonu stacjonarnie, dzięki czemu będziemy mogli przyjrzeć się strukturze materaca, a także innym czynnikom których nie zobaczymy w Internecie.