Wykańczanie domu to bardzo złożony temat. Przeważnie w tym momencie inwestor stara się już oszczędzać, jednak nie chce jednocześnie rezygnować z jakości elementów, które mają służyć mu kilka, a nawet kilkanaście lat. W takiej sytuacji do wykończenia podłóg warto użyć paneli. Jakie wybrać, by pięknie wyglądały? Zacznij od wyszukiwarki internetowej i dopasowania hasła do lokalizacji. Za przykład niech służy keyword panele podłogowe kielce.

Kolor to nie wszystko

W sklepach znajdziemy wiele modeli pokryć podłogowych wykonanych z tworzyw syntetycznych oraz z drewna. Na początku warto zaznaczyć, że drewno jest bardzo efektowne i jeśli ktoś może sobie na nie pozwolić, z pewnością warto poczynić taką inwestycję. Starając się jednak zaoszczędzić, nie tracąc na dobrym wyglądzie paneli, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nowoczesne propozycje imitujące naturalne deski. Takie panele są niemalże identyczne, jak dąb, ale odznaczają się niesamowitą trwałością. Producenci oferują z resztą kilka stopni odporności na wodę oraz uszczerbki mechaniczne, dlatego bez większego problemu dobierzemy odpowiedni wariant do swoich potrzeb. Klasa ścieralności najczęściej oznaczana jest symbolem AC, gdzie AC1 oznacza najmniej odporne na ścieranie, a AC5 najbardziej wytrzymałe. 

Panele, które się nie znudzą

Wybierając takie elementy aranżacji jak podłogi, warto mieć w głowie lub na papierze konkretny pomysł, który chcemy zrealizować. Pamiętajmy też, że nie warto popadać w skrajności. Panele ciemne, bardzo jasne lub z wyraźnym rysunkiem drewna mogą po prostu szybko się znudzić. Poza tym duża ilość drobnych sęków będzie razić, gdy wybierzemy taką wersję desek laminowanych do dużego salonu. Tego typu modele sprawdzą się na mniejszych powierzchniach. Do pokoju wypoczynkowego natomiast najlepiej kupić panele o dużych rozmiarach w dosyć neutralnych barwach nawiązujących do reszty aranżacji. Dzięki temu podłoga nie zdefiniuje pomieszczenia, a nam zostanie spore pole do wnętrzarskich popisów. Dodatkową zaletą klasycznego wariantu paneli jest ich uniwersalność i to, że za kilka lat będą wciąż ładną, integralną częścią pomieszczenia.

Pokrycie podłogi odgrywa bardzo ważną rolę w projektowaniu wnętrz. To właśnie od jej koloru oraz ewentualnego rysunku drewna zależy, czy pomieszczenia będą ciepłe, czy staną się dosyć zimne i nowoczesne. Na szczęście na rynku jest tak wiele modeli paneli, że bez problemu dobierzemy wersję, która przypadnie nam do gustu i podkreśli aranżacyjny zamysł. W czasie zakupu weźmy jednak pod uwagę nie tylko barwę laminowanych desek, ale także ich klasę ścieralności. W ten sposób na pewno kupimy trwały i piękny produkt, który posłuży przez wiele.