Kotylion na obchody 11 listopada jest wyrazem wielkiej miłości do Polski. Jest także okazaniem naszego patriotyzmu. W naszym kraju kotyliony są biało – czerwone, co symbolizuje flagę Polski. Zazwyczaj są okrągłe. Przyjmują one najróżniejsze formy. Można na nich zamieścić obrazek godła czy flagi oraz napis. Na ogół są wykonane z satynowych wstążek. Inaczej nazywane są rozetkami, ponieważ swoim kształtem przypominają różę. Jak zagłębimy się w historię tej przypinki, to dowiemy się, że nazwa została przekształcona w kotylion, ponieważ te kokardki zapinane były na piersiach tancerzy wykonujących kotylion. Tak naprawdę nazwa kotylion nie do końca jest poprawna. Powinno się mówić kokarda narodowa. Jednak częściej wykorzystujemy potoczne sformułowanie niż to oryginalne. Noszono je dawniej podczas powstań państwowych i różnych manifestacji patriotycznych. Obecnie ma formę symbolu, który uświetnia i oddaje hołd podniosłym uroczystościom.

Jak nosimy kotylion?

Kotyliony niepodległościowe demonstrują naszą tożsamość narodową i noszone są honorowo na piersi. Przeważnie dumnie zdobi marynarkę, czy mundur po lewej stronie – na sercu. Nie założysz go do dresu czy codziennej stylizacji. Nosi się go z godnością na schludnym i eleganckim ubraniu. W ten sposób okazuje się szacunek. Jak masz już przypięty kotylion do swojej piersi, musisz się zachowywać odpowiednio i przestrzegać reguł panujących podczas uroczystości.

Kiedy i gdzie nosimy kotylion?

Kotyliony biało – czerwone nosimy zawsze na uroczystościach państwowych. Najczęściej właśnie wykorzystywany jest 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Pokazuje pamięć historyczną ludzi. Przyodziewa się je także podczas obchodów 3 Maja, na Dzień Flagi, na Święto Wojska Polskiego. Jest to dość ważna dla Polaka symbolika, nie tylko zwykłą dekoracją.

Gdzie można kupić kotylion?

Znajdziesz wiele sklepów internetowych prezentujących ofertę z kokardami narodowymi. Warto jednak wybrać te sprawdzone, by mieć pewność, że otrzymasz dobry jakościowo towar. Na stronie internetowej www.okolicznosciowe.com.pl zakupisz kotyliony wykonane ręcznie i z należytą starannością. Asortyment jet bardzo bogaty: począwszy od małych przypinek z godłem Polski, z konturem Polski, duże i marszczone rozety, a skończywszy na małych symbolicznych wstążeczkach. Zgrzewane są na gorąco, więc masz pewność, że nie będą się „strzępić”. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości taśmy rypsowej. Do każdej kokardy narodowej otrzymasz szpileczkę.