Lekarze w kolorowych bluzach i spodniach medycznych

0
1987
pani-doktor-w-pracy

Gdy myśli się o lekarzach, oczami wyobraźni widzi się przede wszystkim białe fartuchy czy spodnie w tym samym kolorze. Taki wizerunek pracowników szpitala czy przychodni znany jest zarówno z filmów, jak i ze szpitalnych korytarzy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że lekarze mają możliwość ubierania się kolorowo i sięgania po odzież medyczną chociażby w odcieniu różu czy niebieskiego. Moda na wybieranie barwnych bluz medycznych jako alternatywa dla pozostawania przy klasycznej bieli gości w coraz większej ilości ośrodków medycznych.

Cechy ubrań medycznych

Odzież medyczna nie musi obowiązkowo pozostawać biała. Najważniejsze, by tkaniny były wykonane z naturalnych materiałów wysokiej jakości oraz by okazały się funkcjonalne, a więc nie krępowały ruchów i zapewniały komfort swoim użytkownikom. Taki standard można natomiast zapewnić zarówno w przypadku białych, jak i kolorowych fartuchów. Praca w medycznym uniformie wcale nie musi być więc równoznaczna z noszeniem monotonnego stroju. Najważniejsze, by przy projektowaniu ciekawych uniformów nie zapominać o podstawowym przeznaczeniu takiej odzieży, a więc o zapewnieniu ochrony i komfortu. Dodatkową zaletą może być także możliwość prania odzieży w wyższych temperaturach czy mniejsza tendencja do gniecenia.

Moda dostosowana do konkretnych potrzeb

Coraz częściej odchodzi się od wizerunków lekarzy ubranych w monotonne stroje ukrywające wszelkie kształty sylwetki. Stawia się natomiast na ubrania wykonane z elastycznych materiałów, które dzięki temu mogą być dopasowane do sylwetki. Lekarz wcale nie musi czuć się w pracy nieatrakcyjnie – wręcz przeciwnie, skoro spędza w przychodni czy szpitalu po kilka godzin dziennie, warto, by zadbał o dobre samopoczucie, wybierając strój do pracy wpasowujący się w jego gusta. A te mogą być naprawdę różne – nie brak zarówno zwolenników lekkiego odstępstwa od standardów, jak i miłośników radykalnych zmian, najbardziej krzykliwych kolorów czy widocznych już z daleka zdobień.

Trochę kolorów w miejscu pracy

Różnorodne barwy sprawdzą się zarówno przy pracy z dziećmi, jak i z dorosłymi. Pozwolą na przełamanie wizerunku nudnego, ponurego lekarza. Nie oznacza to wcale sięgania od razu po odważne rozwiązania – przykładowo, spodnie medyczne dla mężczyzn można po prostu zamienić z białych na czarne i w ten sposób wprowadzić nieco urozmaicenia. Do nich najlepiej dobrać bluzę medyczną również w kolorze czarnym za to z urozmaiceniem w postaci kieszeni w innym kolorze czy z charakterystycznym wzorem stanowiącym ciekawą ozdobę. W ten sposób osoby, które mimo wszystko wolą stonowane barwy, będą mogły zamienić biały fartuch na inny strój i dodać uniformowi nieco charakteru.

Całkowite zerwanie z tradycją

Lekarze rezygnujący z białych uniformów znacznie częściej mają jednak ochotę postawić na odważniejsze rozwiązania. W modzie są żywe kolory – przede wszystkim róż czy niebieski, niektórzy jednak sięgają też po odcienie pastelowe. Nie brak też ciekawych wzorów. Coraz częściej można zobaczyć lekarzy, którzy noszą bluzy medyczne w motywy ludowe czy z ozdobami inspirowanymi naturą. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest także połączenie żywych kolorów z kieszeniami czy wykończeniami w innym odcieniu albo umieszczanie wzorów na niewielkich elementach stroju, podczas gdy całość uniformu utrzymana jest w jednym, wyrazistym kolorze. Propozycji na rynku jest obecnie naprawdę wiele, gdyż producenci odzieży medycznej wychodzą naprzeciw potrzebom lekarzy. Każdy ma więc możliwość znalezienia stroju odpowiedniego dla siebie. Można dać się ponieść wyobraźni.

To, o czym koniecznie trzeba pamiętać, to by wybierać ubrania z zaufanych źródeł, jak na przykład ze sklepu drcichobieg.pl.