Często uważa się, że ubranka dla psów służą wyłącznie uroczemu wyglądowi pupila. Nie jest to jednak cała prawda. Niektóre małe rasy, takie jak maltańczyki, yorki, pudle czy buldożki francuskie powinny bowiem nosić ciepłe sweterki w zimie dla dodatkowej ochrony i komfortu w wyjątkowo chłodne dni lub wiosną i jesienią dla zabezpieczenia przed słońcem. Oczywiście pieski innych ras również mogą nosić ubranka, szczególnie jeżeli mają problemy z sierścią. Jakie materiały wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze sweterka dla pieska? Podpowiadamy.

Sweterek dla psa z naturalnych materiałów

Wybór ubranka dla pupila powinien być podyktowany jakością i sposobem wykonania sweterka. Tak, jak w przypadku ubrań dla ludzi, lepiej sprawdzą się naturalne materiały, takie jak wełna merino czy wysokogatunkowa merceryzowana bawełna, zamiast sztucznego akrylu i poliestru. Wełna zatrzymuje ciepło, jest miła w dotyku i komfortowa w użytkowaniu. Akryl i poliester oprócz tego, że nie grzeją pupila, to elektryzują się od sierści. Warto więc postawić na wyrób najwyższej jakości, szczególnie że sweterek może posłużyć pieskowi przez długi czas. Ubranka oprócz celów praktycznych, charakteryzują się też estetycznym wyglądem. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego możemy wybrać wersję, która szczególnie będzie pasowała do koloru sierści i charakteru pupila. Często trudność sprawia dobranie odpowiedniego rozmiaru sweterka dla psa, dlatego najlepszą opcją jest możliwość personalizacji wymiarów, dzięki czemu ubranko z pewnością będzie pasowało. Wtedy wystarczy zmierzyć długość tułowia oraz obwód szyi i klatki piersiowej. Sklep firsthorseonthemoon.com oferuje możliwość personalizacji wszystkich ręcznie wykonywanych sweterków dla czworonogów. Ta oferta dostępna jest tu: https://firsthorseonthemoon.com/ubranka/

Dziergane ubranko dla pupila na jesień i wiosnę

Na cieplejsze pory roku doskonale sprawdzą się dziergane sweterki z szerszym splotem z bawełny, które nie będą przegrzewać pieska, ale dostarczą optymalną ilość ciepła w te przejściowe pory roku. Ochronią też przed pierwszymi mocnymi promieniami słońca, które mogą być szkodliwe dla skóry niektórych czworonogów, ale i wiatrem i wilgocią. Wybór ubranka dla psa zawsze powinien być podyktowany komfortem pupila, dlatego lepiej postawić na proste wzory z dobrej jakości materiału, niż ozdobne i śmieszne wdzianka z różnymi elementami, które mogą obcierać i irytować pieska. Zniechęcony pupil nie będzie lubił zakładać ubranka, a to przecież swoboda czworonoga powinna być tu najważniejsza. Na cały rok wystarczą więc pieskowi dwa ubranka – jedno cieplejsze zimowe i jedno na przejściowe sezony.