Usługa pomocy psychologicznych i psychoterapii on-line polega na tymże, iż chory łączy się z psychoterapeutą przez program typu Skype. Zapewnia on rozmowę klienta z psychologiem/psychoterapeutą w czasie teraźniejszym i z widokiem na inną osobę Psychoterapia online to pomoc osobom, jakie nie mogą indywidualnie pojawić się w gabinecie. Najdoskonalszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z pomocy przez internet.

Każda osoba poszukująca pomocy oraz wsparcia psychologicznego może skorzystać z psychoterapii online. Trzeba jednakże pamiętać, iż nie jest ona dla wszystkich. Po pierwszej konsultacji terapeuta winien zorientować się, czy kłopoty jego klienta mogą być usuwane w tenże sposób. W poszczególnych wypadkach, np. w ciężkich schorzeniach (uzależnienia, autoagresja, dolegliwości z omamami, wyobrażeniami oraz imaginacjami), specjalista zaprasza na konsultację w gabinecie. Zawsze za taką decyzją stoi dobro chorego. Z pomocy specjalisty online może skorzystać każdy, kto odczuwa taką konieczność. Gdy masz poczucie, iż tracisz kontrolę nad swym życiem bądź czujesz się nim zbytnio przygnębiony, dobrze skorzystać z pomocy specjalisty. Rozmowa z postronnym terapeutą poprzez internet, jaki wykorzystuje ścisłe metody psychologiczne, skutecznie polepszy twoje życie oraz wesprze w rozwiązywaniu trapiących kłopotów. Dodatkowo dla wielu osób ważne jest to, że nie mają bezpośredniego kontaktu z psychoterapeutą, przez co nie czują się oceniani, na przykład przez pryzmat wyglądu.

Porozmawianie ze specjalistą za pośrednictwem internetu, to nic odmiennego jak danie sobie możliwości na lepsze zrozumienie siebie. Pozwala Ci lepiej poznać własne potrzeby, dowiedzieć się czego pragniesz, co Ci jest niezbędne, aby to uzyskać. Ułatwi Ci znaleźć co musisz zrobić, aby odnaleźć się w miejscu, w jakim pragniesz się odnaleźć. Oraz chociaż samo w sobie spotkanie z terapeutą nie starczy, to pomoże Ci poszerzyć pełniejsze poznanie siebie, przygotować się do podjęcia istotnych, czasem ciężkich decyzji oraz określić istotne dla Ciebie cele.