Każda mama chciałaby, żeby jej dziecko poznawało świat. Chce zapewnić mu bezpieczny rozwój i jak najlepsze warunki do samodzielnej zabawy. Maluszki uwielbiają eksploatować przestrzeń, w której się znajdują poprzez swoje zmysły. Najczęściej jest to dotyk napotkanych na swojej drodze struktur i zaciekawienie wydobytym dźwiękiem. Ze względu na bezpieczeństwo wielokrotnie trzeba ograniczyć takie swobodne eskapady dziecka, które chciałoby, chociażby naciskać kolorowe przyciski na drogim urządzeniu elektronicznym. Doskonałym rozwiązaniem dla rodziców i dzieci są tablice manipulacyjne. To świetne narzędzie, które na ekologicznej sklejce, posiada zamontowane elementy użytkowane w codzienności również przez dorosłych.

Edukacja i samodzielność podczas zabawy. Co daje tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne dla dzieci zawierają elementy, które ciekawy rozmaitych czynności maluch, chce koniecznie doświadczyć poprzez zabawę. Stworzone z myślą o najmłodszych są dodatkowo doskonałym edukacyjnym produktem. Rodzice często wydają kolejne pieniądze, by jak najbardziej wypełnić czas dziecka i rozwijać jego umiejętności, a tablica manipulacyjna jest wielofunkcyjna i dodatkowo nie zostawia bałaganu. To naprawdę bardzo dobra opcja, kiedy codzienne podnoszenie zabawek pogłębia zmęczenie. Na placu zabaw maluszki próbują swoich sił przy zamykaniu ogrodzenia albo zapięciu siedziska huśtawki. Z takim samym zaangażowaniem potrafią bawić się używając tablic manipulacyjnych. To przygoda, która rozwija ich sprawność.

Elementy manipulacyjne dla dzieci, inspiracja codziennością.

Tablice posiadają szeroki wybór przymocowanych elementów, między innymi zamki na kluczyk, zegary, klamry na pasku, korbki, labirynty, kołatki, zasuwki. Wszystkie zamocowane akcesoria rozwijają ich motorykę małą, a więc nic innego jak ich zdolności ruchowe. Te samodzielne czynności potrafią zaangażować dziecko na długi czas. To o wiele lepsza opcja niż kolejny świecący ekran i bajka.

Tablice manipulacyjne, przeznaczone są, od jakiego wieku dziecka?

Najczęściej tablice są przeznaczone dla maluszków od 2-6 lat. W okresie tak intensywnego rozwoju dzieci mimo wielu zabawek, często wybierają przedmioty codziennego użytku w tym najbardziej lubiane akcesoria kuchenne. Tablica manipulacyjna FoxyFamily umożliwia im w łatwy i dostępny sposób rozciągać, miażdżyć, chwytać, uderzać zainstalowane elementy, a przy tym dobrze się bawić. Ponadto drewniana konstrukcja to fenomenalna alternatywa dla plastiku, który częstokroć piętrzy się w pokoju dziecka. Duże tablice mogę być idealnym rozwiązaniem dla przedszkoli, zwłaszcza w duchu Montessori. Niemniej jednak w każdej placówce jest to dla dzieci wielka frajda.