Zima bywa uciążliwa z wielu różnych powodów. Nikt nie przepada za skrobaniem szyb, odśnieżaniem, a przede wszystkim za niskimi temperaturami. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z zimnem jest odpowiedni ubiór. Wielu mężczyzn należy do przeciwników czapek i nie zakłada ich pomimo odczuwania chłodu. To błąd, ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez nieosłoniętą głowę. Jak wybrać odpowiednie męskie nakrycie głowy i czy istnieje coś takiego jak uniwersalna czapka zimowa męska?

Jak wybrać czapkę męską?

Z pewnością nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że wybór czapki powinien być uzależniony od gustu i stylu ubierania danego mężczyzny. W sklepach są dostępne modele w stonowanych, klasycznych kolorach oraz bardziej jaskrawe, pozwalające się wyróżnić z tłumu. Ważnym czynnikiem do wzięcia pod uwagę przy wyborze czapki jest też kształt twarzy. Do twarzy owalnej pasują najbardziej czapki dzianinowe i z daszkiem, natomiast do kwadratowej – wełniane. Warto wybrać taki egzemplarz, który będzie pasował zarówno do grubej, zimowej kurtki, jak i do lżejszej, jesiennej. Panowie, którzy lubią ciekawe dodatki, mogą wybrać czapkę z modnym pomponem. Z kolei zwolennicy klasyki powinni postawić na gładki model w klasycznym kolorze. Ponadto do czapki warto jest dobrać inne dodatki, takie jak szalik czy rękawiczki.

Czy istnieje uniwersalna czapka męska?

Trudno jest znaleźć czapkę, w której każdy mężczyzna będzie prezentował się równie dobrze i która przypadnie każdemu do gustu. Za klasyczne modele uchodzą te wykonane z dzianiny. Niektórym osobom mogą wydawać się nudne, lecz nie musi to być prawdą. Najważniejsze, by zadbać o solidny materiał wykonania – wtedy czapka będzie prezentowała się na głowie atrakcyjnie. Zaletą wysokiej jakości dzianiny jest to, że nie mechaci się. Taka czapka może być rozwiązaniem dla osób, które nie są szczególnymi fanami nakryć głowy. Można ją nosić zarówno do luźnych, sportowych kurtek, jak i do parek, dwurzędówek, budrysówek, klasycznych płaszczy oraz garniturów. By nakrycie prezentowało się bardziej formalnie, warto wybrać model w jednolitym wzorze, bez kolorowych naszywek i aplikacji. Łączenie jednej czapki z różnymi stylowo elementami garderoby umożliwi uzyskanie oryginalnych kompletów.

Podsumowanie

By niskie temperatury w zimie doskwierały choć trochę mniej, należy zadbać o odpowiedni ubiór. Mowa nie tylko o ciepłej kurtce oraz odzieży pod nią, ale również o dodatkach w postaci czapki, szalika oraz rękawiczek. Klasyczne dzianinowe czapki męskie mogą uchodzić za uniwersalne rozwiązanie.