Tkanina Minky robi furorę przede wszystkim pośród młodych rodziców. Wynika to z faktu, że tkanina ta jest miękka i przyjemna w dotyku niczym aksamit. W sprzedaży dostępne są, chociażby kołderki z Minky, poduszki, czy kocyki. Są to nawet wkładki do wózka dla noworodków, papcie, albo ochraniacze do łóżeczek. Podobnie jak czapki i szaliki, szlafroczki i przytulanki. Dla osób dorosłych dostępne są narzuty na łóżko albo i nawet zasłony z Minky. Można zakupić także pościel, jak i inne rzeczy uszyte z Minky.

Modny od pewnego czasu Minky zwykle występuje w połączeniu z innymi materiałami, np. dresówką, płótnem, tradycyjnym polarem, czy bawełną. Z jednej strony występuje Minky, a z drugiej inna tkanina. Plusem Minky jest także to, że cechuje go wysoka izolacja termiczna. Dlatego też maluchom znajdującym się w wózkach, nie powinno być zimno, jeśli będą przykryte kocykiem Minky.

Zalety Minky

Mimo to, że jest to sztuczny materiał, posiada właściwości pozwalające mu oddychać, a poza tym delikatnie się rozciąga i bardzo szybko schnie. Nie wywołuje podrażnień na skórze. Ponadto materiał minky przebadano w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych pod kątem obecności szkodliwych substancji. W efekcie tkanina ta otrzymała certyfikat Oeko-Tex, czyli innaczej mówiąc gwarancji bezpieczeństwa. Jest to materiał bardzo łatwy w utrzymaniu, co jest niezwykle ważne w wypadku małych dzieci. Można go bez problemu prać w 30 stopniach w pralce. Nie zmieni on swojego wyglądu nawet po wielu praniach. Nie można natomiast wybielać i prasować Minky (na szczęście materiał ten w ogóle się nie gniecie). 

Kolejną zaletą tkaniny Minky jest oczywiście jej cena. Na przykład za niezbyt gruby kocyk o wymiarach 75x100cm, którą można używać jako kołderkę do łóżeczka, albo do wózka, trzeba będzie zapłacić na ogół 40 złotych. Ocieplana wersja Minky, wypełniona antyalergiczną, silikonową i lekką włókniną, to zwykle koszt minimum 60 złotych za komplet zawierający kołderkę i poduszkę.

Po więcej informacji na temat Minky odsyłamy na https://ewox.pl/.